5% korting op je eerste bestelling, schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief  ≫ Inschrijven

Zwart wit gebouw met optimale opvang zonlicht

» Naar de shop

We hebben weer bijzondere architectuur gevonden. Het is zwart en wit en vangt veel zon. Het is het BUMPS housing complex in Peking, gemaakt door de architecten SAKO Architects!

Normaal gesproken zijn Chinese gebouwen zo geconstrueerd dat de ene kant naar het noorden ligt en de andere naar het zuiden. Maar dit gebouw is door de architecten 45 graden gedraaid zodat het maximaal blootgesteld wordt aan de zon. Een mooie energiebesparende designtruc.

Verder is er een draai aan de twee verdiepingen tellende appartementen gegeven, zodat er extra ruimte ontstaat tussen de woningen. Deze ruimte kan als (zonne)terras gebruikt worden.

zwart wit jenga of lego achtig gebouw Pekingzwart wit gebouwen Peking Bumps housing complexzwart wit gebouwen Peking met maximale opvang zonlicht

Het geïntegreerde project van zowel residentiële woningen als commerciële ruimtes is te vinden in zuid-west Peking en was één van de inzendingen in de categorie ´residential´ voor een WAN Award.

Het heeft wel iets ´speels´ met dat lego of Jenga imago!

Bron: inhabitat

Ook leuk om te lezen